www.razmendagan.com                                                                                                         afgrazm@gmail.com  


   گردآورنده - ض. نوابی

۱۴ سپتامبر۲۰۱۷

 

گزیده هائی از دریچه های انترنیتی

124


 

تبصره گرد آورنده:

جوامع اسلامی در طول تاریخ شان از میدانهای جنگ اسیر و غنیمت گرفته اند و از اسرای مرد به عنوان غلام و اسرای زن به عنوان کنیز بهره برده اند. کنیز و غلام در فرهنگ اسلامی هیچگاه جایگاه انسانی نداشته اند. اینک ترکیۀ اسلامی نیز که یک طرف جنک با سوریه است، فراری های بی پناه سوری را  در سرزمینش به عنوان کنیز و غلام دانسته و هر نوعی که بخواهد با آنها برخورد می کند. حاکمان ترکی و حواریون اسلامی شان خرید و فروش و بهره گیری از دختران  و زنان سوری را حق اسلامی خود می دانند و اینک در ذیل  گزارش مستند آن را می خوانید:

 

فروش دختران آوارۀ سوری در ترکیه


 

روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه در گزارشی  از خرید و فروش دختران و کودکان سوری در این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دختران و کودکان آواره سوری در ترکیه در ازای 5- 6 هزار لیر به مردان مسن فروخته می شوند. این روزنامه به نقل از روزنامه انگلیسی زبان تایمز افزوده است: مردان مسن ترکیه در غازی انتب با توجه به مشخصات ظاهری دختران سوری همچون قد، سن، رنگ چشم برای آنان نرخ تعیین کرده که در مواردی این ارقام برای دختران سیزده ساله به 11 هزار لیر ترک می رسد.
در این گزارش که براساس تحقیقات میدانی تنظیم شده،‌ خاطر نشان شده است که اکثر این دختران پس از چند ماه به دلیل مشکلاتی که برایشان پیش می آید مجبور به ترک خانه شده و چون روی بازگشت به خانواده های خود را ندارند راهی شهرهای دیگر می شوند و در آنجا یا جذب کلوپ‌های شبانه می شوند و یا در دام مافیای فروش زنان و شبکه های قاچاق می افتند.
شایان ذکر است بیش از دو و نیم میلیون پناهجوی سوری در ترکیه به سر می برند و تنها ده درصدشان در اردوگاه‌ها زندگی می کنند و بقیه آنان در شهرهای بزرگ و یا حومه شهرها در شرایط بسیار سخت معیشتی قرار دارند. این تنها بخشی از زندگی مشقت‌بار پناهجویان سوری در ترکیه است. ماه گذشته تعدادی از منازل سوری ها توسط ملی گراهای ترک در شهرستان کاراپینار استان قونیه به آتش کشیده شد. ماجرائی که گفته شده بر سر متلک پرانی بوده و منجر به کشته و مجروح شدن دو پناهجوی سوری شد. چندی پیش هم چند جوان سوری در مرزهای این کشور توسط سربازان اذیت و آزار شدند.
هفته گذشته نیز یک پناهجوی سوری به همراه دختر خردسالش در میدان تقسیم استانبول از سوی اعضای باند اخاذی و زورگیر مورد ضرب و شتم قرار گرفت و ساعت‌ها روی زمین ماند تا آمبولانس برسد. در ازمیر یک نوجوان 11 ساله سوری حین دستفروشی توسط چند مغازه دار مورد ضرب و جرح قرار گرفت.


 
 

                                                                                 www.razmendagan.com                                                                                                     afgrazm@gmail.com