www.razmendagan.com                                                                                                         afgrazm@gmail.com  


   گردآورنده - پیمان

۶ سپتامبر۲۰۱۷

 

 

گزیده هائی از دریچه های انترنیتی

123

تبصرۀ گردآورنده: سود جوئی خصیصۀ جهادی های اسلامی بنیادگرا درهمه جا است. مجاهدین افغانستان مگر برای تأمین منافع خود زیر رهبری دونالد ریگان عیسوی و باند آدمکش "سی آی ای" نرفتند و تا هم اکنون قلادۀ آن را برگردن نمی کشند؟ طالبان از همان آغاز کارشان برای رسیدن به قدرت، با انگلیس وامریکا بیعت غلامی نبستند؟ و...

اینک جهادی های مسلمان سوریه برای سقوط یک دولت نیمه مذهبی مسلمان و نیمه سکولار، با صیهونیسم اسرائیل، با امریکا و اروپای به قول مسلمانی "کافر" عیسوی، بیعت غلامی داده اند و قلب برادر مسلمان هموطن شان را از سینه کشیده و خوردند و وطن شان را ویران و ملیونها هموطن را آواره ساختند تا اربابان صهیونیست و امپریالیست شان را راضی کنند و به کمک آنها به قدرت برسند. اگر باز هم ملت های مسلمان از این همه تجارب نمی آموزند و دنبال شعار دینمداران جهادی می روند، پاسخگو خود شان هستند.

 

هاآرتص: اسرائیل در سال جاری ۳۲ میلیون دالر به معارض سوری کمک کرده‌است

تنها چند روز پس از اینکه نصرالله اعلام کرد اسرائیل برای یتیمان خود گریه می‌کند، مقامات صهیونیستی تأیید کردند کمک‌های زیادی به گروه‌های مسلح تکفیری در سوریه کرده‌اند تا نظام این کشور را ساقط کنند.

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱

 

هاآرتص: اسرائیل در سال جاری ۳۲ میلیون دالر به معارض سوری کمک کرده‌است

مسئولان اسرائیلی علناً اعتراف کرده‌اند به گروه‌های مسلحی که با دولت سوریه می‌جنگند، کمک و از هفت سال قبل در راستای تقسیم سوریه و سرنگونی دولت بشار اسد تلاش می‌کنند. از اظهارات برخی منابع امنیتی و نظامی در اراضی اشغالی روشن شده که حمایت از گروه‌های مسلح مخالف دمشق تنها به درمان نیروهای زخمی آنها در بیمارستان‌های صهیونیستی محدود نبوده بلکه بسیار فراتر از اینها بوده‌است. روزنامه عبری‌زبان هاآرتص به نقل از برخی منابع رسمی و بلندپایه در رژیم صهیونیستی فاش کرد، حمایت نظامی ارائه شده از سوی ارتش رژیم صهیونیستی به گروه‌های مسلح و مخالف سوری در سال جاری میلادی بیش از ۱۱۵ میلیون شکل معادل ۳۲ میلیون دالر تخمین زده می‌شود. هاآرتص نوشت: ارتش رژیم صهیونیستی ۲۰ میلیون شکل یعنی بیش از ۵میلیون دالر از بودجه امسال خود را برای تجهیز و آموزش هیئتی که حدود یک‌سال قبل تحت عنوان همسایه خوب برای حمایت از شبه‌نظامیان در سوریه تأسیس شده بود، هزینه کرد.
این روزنامه اسرائیلی دربارهٔ نحوه ارسال حمایت‌های نظامی و پزشکی برای شبه‌نظامیان سوری نوشت: افسران و نیروهای امنیتی اداره ارتباطات مرکز همسایه خوب با نیروهای ارتباطی بومی در روستاهای واقع در آن سوی مرزها جهت ارسال تجهیزات گفت‌وگو می‌کنند و گاهی نیز سرهنگ ینیف عاشور، فرمانده نیروهای اسرائیلی در ارتفاعات جولان با مسئولان روستاهای مذکور گفت‌وگو کرده و به شرح تجهیزاتی که شبه‌نظامیان سوری ندارند، پرداخت. این اولین‌بار نیست که گزارش‌ها و شواهدی از حمایت صهیونیست‌ها از گروه‌های تروریستی منتشر می‌شود. از زمان آغاز بحران سوریه به ویژه طی دو سال اخیر این روابط بیشتر علنی شده‌است. بر اساس گزارشی که سازمان ملل یک سال قبل منتشر کرد نظامیان اسرائیلی با شبه‌نظامیان جبهه النصره شاخه سوری القاعده ارتباط خوبی برقرار کرده‌اند. نه تنها رژیم صهیونیستی بلکه اکثر دولت‌های جهان علیه دمشق متحد شدند تا دولت سوریه را ساقط کنند.  نتیجه تحقیقات دیلیانا گایتانزیف خبرنگار بلغاری نشان می‌دهد عربستان سعودی و امارات متحده‌عربی سلاح‌های سنگین را که در اروپای شرقی تولید شده‌اند به وسیله خطوط هوایی دولتی جمهوری آذربایجان به نام هواپیمایی سیلک‌وی به دست گروه‌های مسلح تروریست در عراق و سوریه از جمله داعش رسانده‌اند. این خبرنگار به دلیل انتشار این گزارش از کار خود اخراج شد. طبق این گزارش علاوه بر امارات و عربستان، چندین کشور از جمله ارتش آمریکا در این اقدام دست داشته‌اند و به این منظور، از واسطه‌ها و اقدامات دیپلماتیک مختلفی استفاده شده تا مبدأ و مقصد انتقال این تسلیحات مخفی باقی بماند. گروه‌های مسلح در آفریقا از دیگر اهداف انتقال این تسلیحات بوده‌اند. اسناد افشا شده شامل مکاتبات بین وزارت خارجه بلغارستان و سفارت آذربایجان در صوفیه است که به پیوست آن قراردادهای تسلیحاتی و مجوزهای دیپلماتیک مربوط به این حمل و نقل‌هاست. اما به رغم تمامی این هزینه و حمایت‌هایی که اسرائیل از گروهای تروریستی کرده نتایج کاملاً برخلاف خواست تل‌آویو پیش می‌رود. بشار اسد همچنان در قدرت است و ایران و حزب‌الله نه تنها تضعیف نشده‌اند بلکه قدرتمندتر از قبل ظاهر شده‌اند و برای اولین بار در حال دستیابی به یک مسیر زمینی از تهران تا بیروت هستند. شکست‌های پی‌درپی گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف منطقه از جمله مناطق مرزی سوریه و لبنان با نگرانی جدی مقامات اسرائیلی و آمریکایی مواجه شده‌است. مایکل مک فائول سفیر سابق آمریکا در روسیه در صفحه توئیتر خود نوشت: ایران، اسد و پوتین در حال پیروزی در سوریه هستند و شاید هم آنها جنگ را قبلاً برده‌اند.

افسردگی [گرفتم]
چند روز قبل نیز بنیامین نتانیاهو به روسیه رفت و ناخواسته از شکست داعش در منطقه ابراز نگرانی کرد چراکه به گفته او باعث می‌شود ایران قدرتمندتر شود. سیدحسن نصرالله در سخنرانی‌ای که پس از پیروزی حزب‌الله بر داعش در مناطق مرزی سوریه و لبنان بیان شد با لحنی کنایه‌آمیز گفت: آزادسازی دوم (اشاره به پاکسازی مناطق مرزی لبنان و سوریه از وجود تروریست‌ها) و تکمیل این پیروزی در دو سوی جبهه بیشتر باعث رنجش اسرائیل شد. اسرائیل امروز برای یتیمان خود گریه می‌کند و به شکست طرح خود و دوستانش در سوریه اعتراف کرده و به دنبال راهی برای تثبیت موقعیت خود و دور کردن خطرها به کمک دولت آمریکا و فشار بر ایران و ملت مظلوم یمن و درخواست از مقامات روسیه است.     

 

                                                                                 www.razmendagan.com                                                                                                     afgrazm@gmail.com