www.razmendagan.com                                                                                                         afgrazm@gmail.com  


گردآورنده -پیمان

۱۱ اپریل ۲۰۱۷

 

گزیده هائی از دریچه های انترنیتی

۱۰۹

پرده ‌برداری کارشناس آلمانی از تسلیح تروریست‌ها به سلاح‌های شیمیایی از سوی اردوغان

چه کسی به تروریست‌ها سلاح داد؟ پاسخ روشن است اردوغان

ترکیه در مقابل دیدگان سیستم‌های امنیتی جهان سلاح به جبهه النصره داده است که در میان آن‌ها گاز سارین هم وجود دارد. این امر هم از سوی سیستم امنیتی آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی بر اساس اسناد و مدارک تأیید شده است. سازمان امنیت آمریکا تأیید می‌کند که ترکیه به گروه‌های جهادی و تکفیری سلاح و گاز سارین داده و اکنون خود آن‌ها می‌توانند این گاز را تولید کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ حمل ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵
 

چه کسی به تروریست‌ها سلاح داد؟ پاسخ روشن است اردوغان

 

 

در روزهای گذشته رسانه‌های غربی هجمه بسیار سنگینی را علیه دولت سوریه سازمان‌دهی کردند براین اساس که جنگنده‌های سوری از گاز شیمیایی علیه مردم سوریه استفاده کرده است، اما علیرغم این برخی کارشناسان غربی به‌طور مستند تأکید دارند که نظام سوریه سلاح شیمیایی ندارد و آنچه در منطقه خان شیخون در ادلب روی داد سلاحی بود که ترکیه در اختیار جبهه النصره و سایر گروه‌های تروریستی قرار داده است.
میشل لودرز کارشناس امور خاورمیانه در خصوص این موضوع به شبکه زد دی اف آلمان چنین گفت:
قبل از هر چیز باید بگویم جنگی که در سوریه روی‌داده است جنگی خونین و کثیف به شمار می‌رود. مجموعه‌ای از بازیگران در سوریه حضور دارند. آنچه در سوریه می‌گذرد صرفاً یک جنگ داخلی نیست بلکه جنگی به نیابت است که روی می‌دهد. از یک سو آمریکا، اروپا، ترکیه و کشورهای خلیج‌فارس هستند که می‌خواهند نظام کنونی سوریه را سرنگون کنند. از سوی دیگر هم ایران، روسیه و چین قرار دارند که نمی‌خواهند این اتفاق بیافتد و تمایلی ندارند سیاست‌های غرب در سوریه پیاده شود. از این رو غرب و آمریکا می‌خواهند به هر قیمتی شده نظام کنونی سوریه را ساقط کنند و این خواسته باعث می‌شود که مردم سوریه قربانی شوند. در حالی اروپایی‌ها به مردم سوریه کمک نظامی کردند که اسد را سرنگون کنند که تنها بخشی از مردم سوریه این خواسته را داشتند. چرا مردم سوریه بخصوص اقلیت‌های دینی نمی‌خواستند اسد سرنگون شود؟ چون خوب می‌دانند اگر اسد سقوط کند نظام بهتری جایگزین آن نخواهد شد. در نتیجه این سرنگونی، جهادی‌های تکفیری به قدرت می‌رسند که غرب در مقابل آن‌ها اغماض کرده و آن‌ها را مبارز و انقلابی می‌نامد. این جهادی‌ها دمکراسی خواه نیستند بلکه افرادی وابسته به جبهه النصره و داعش می‌باشند. همزمان نباید از یاد برد که القاعده‌ای‌ها هم در سوریه جنگ کثیفی برای سرنگونی نظام اسد به راه انداخته‌اند.

چه کسی به تروریست‌ها سلاح داد؟ پاسخ روشن است اردوغان

همه به یاد داریم که در سال ۲۰۱۲ در منطقه غوته در شرق دمشق علیه مردم این شهر از گاز شیمیایی سارین استفاده شد که منجر به کشته شدن بیش از ۱۰۰۰ نفر شد، بلافاصله رسانه‌های غرب اعلام کردند که سوریه پشت این حمله بوده است و باید از مردم سوریه علیه نظام سوریه حمایت شود. در سال ۲۰۱۳ میلادی بود که اوباما دستور داد نیروهای نظامی روانه منطقه شوند تا علیه سوریه وارد عمل شود اما اوباما در آخرین لحظات حمله را متوقف کرد چرا؟ چون سیستم‌های امنیتی انگلیس و آمریکا به اوباما اعلام کردند که گاز سارینی که استفاده‌شده است سوریه به آن دسترسی ندارد. سیستم امنیتی آمریکا مطلع بود که اسد گاز شیمیایی سارین ندارد و از همین رو به اوباما در این خصوص تذکر دادند. از این رو همه می‌دانستیم که رژیم اسد سلاح شیمیایی ندارد. همان موقع هیچ سندی در این خصوص که سوریه دارای گاز شیمیایی سارین است و از آن استفاده کند وجود نداشت. اما امروز بر همه ما روشن است که این حمله شیمیایی انجام‌شده در خان شیخون در نتیجه همکاری جبهه النصره که بخشی از القاعده به شمار می‌رود و سیستم امنیتی ترکیه انجام‌شده است. اردوغان و سازمان امنیتی میت که از وی دستور می‌گیرد به این جمع‌بندی رسیده‌اند که می‌توانند از جنگ کنونی به نفع ترکیه و خود بهره‌برداری کنند. همچنین ترکیه و اردوغان به این فکر هستند که از جهادی‌ها در سوریه برای از بین بردن کردها در سوریه استفاده کنند.
ترکیه در مقابل دیدگان سیستم‌های امنیتی جهان سلاح به جبهه النصره داده است که در میان آن‌ها گاز سارین هم وجود دارد. این امر هم از سوی سیستم امنیتی آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی بر اساس اسناد و مدارک تأیید شده است. سازمان امنیت آمریکا تأیید می‌کند که ترکیه به گروه‌های جهادی و تکفیری سلاح و گاز سارین داده و اکنون خود آن‌ها می‌توانند این گاز را تولید کنند.

چه کسی به تروریست‌ها سلاح داد؟ پاسخ روشن است اردوغان

اولین روزنامه‌نگاری که این گزارش را منتشر کرد جان دوندار ترکیه‌ای بود که در آلمان زندگی می‌کند. جان دوندار همان روزنامه‌نگاری است که مدیرمسئول سابق روزنامه جمهوریت بود و بعد از انتشار گزارش مربوط به همکاری تسلیحاتی ترکیه به دستور اردوغان با داعش دستگیر و سپس از این کشور خارج گردید. به غیر از جان دوندار تمامی روزنامه‌نگارانی که در این خصوص گزارش نوشته‌اند اکنون در زندان بسر می‌برند. آنچه برای من جای تعجب دارد این است که این گزارش‌ها وجود دارد و هرکسی بخواهد می‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد تا بتواند تشخیص دهد دشمن واقعی کیست؟
طبیعی است که نمی‌توان اینجا دوست و دشمن واقعی را بر اساس سلایق شخصی تشخیص داد. واقعیت این است که کل داستان پیچیده سوریه داستان سیاه‌وسفیدی است که به‌راحتی قابل‌تشخیص هست. آنچه واقعیت دارد این است که ما امروز در یک بازی کثیف ژئو سیاسی زندگی می‌کنیم که باورکردنی نیست.
این سخنان بخشی از سخنان این کارشناس آلمانی است که دایر بر حقیقت دسترسی گروه‌های تروریستی به سلاح‌های شیمیایی است که با کمک اردوغان به دست آن‌ها رسیده است. از این رو اگر نظام عادلی وجود داشته باشد این اردوغان است باید در خصوص سوریه مورد محاکمه قرار بگیرد نه نظامی که برای جلوگیری از گسترش نفوذ تروریست‌های تکفیری می‌جنگد. نظام سوریه فارغ از همه بدی‌ها و کاستی‌هایی که در داخل سوریه دارد امروز نظامی است که در مقابل تکفیری‌ها سنگر گرفته است و خدا می‌داند اگر این دفاع نبود چه بر سر سوریه و متعاقباً مردمان منطقه می‌آمد.
نکته دیگر در این خصوص فریب خوردن ترامپ یا چشم بستن وی بر دسترسی تروریست‌ها به سلاح شیمیایی است که اگر از نگاه انسانی به آن به نگیریم امری محکوم و شکست‌خورده است

                                                                                 www.razmendagan.com                                                                                                     afgrazm@gmail.com