File:Afghanistan Statua di Budda 1.jpg   

www.razmendagan.com                                                                                                                             afgrazm@gmail.com  


  ارسالی وژمه

۱۱جنوری ۲۰۱۸

 

 

 

مضرات ایبوپروفن برای مردان

 

دوزهای بالای مُسکن ایبوپروفن می تواند با بروز مشکلاتی در باروری مردان همراه باشد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به تحقیقاتی که به سرپرستی دانشگاه کپنهاگ (دانمارک) انجام شده است، مصرف طولانی مدت دوزهای بالای مسکن ایبوپروفن می تواند به مشکلات باروری، ضعف عضلانی و خستگی در مردان بیانجامد.

 مردان 18 تا 35 ساله ای که در این تحقیق حضور داشتند، با نوعی اختلال موسوم به compensated hypogonadism در طی دو هفته مصرف 600 میلی گرم ایبوپروفن دوبار در روز مواجه شدند. این اختلال زمانی رخ می دهد که بدن تلاش می کند سطح تستوسترون را بدلیل کاهش تولید طبیعی در بدن، افزایش دهد.

برنارد جگو، از موسسه ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی فرانسه بیان داشت: هیچ مشکلی در مصرف مسکن ایبوپروفن درکوتاه مدت برای تسکین دردهایی مانند دندان درد وجود ندارد، اما هشدار می دهیم که مصرف طولانی مدت این مسکن در دوزهای بالا می تواند با بروز مشکلات سلامتی در مردان همراه باشد.

 

در تحقیقات قبلی نیز عنوان شده بود، مصرف ایبوپروفن می تواند منجر به افزایش خطر حملات قلبی در جمعیت عمومی شده و در عین حال، با مشکلات پزشکی در زنان باردار از جمله خطر سقط جنین همراه باشد.

منبع: انترنت

 

www.razmendagan.com                                                                                                                    afgrazm@gmail.com